5.10.2013 – MONTY PYTHON A SVATÝ GRÁL / MONTHY PYTHON AND THE HOLY GRAIL (1975)

holy _grail_3Graham Chapman, John Cleese, Eric Idle, Terry Jones, Michael Palin, Terry Gilliam. Jinými slovy jedna z nejpopulárnějších komediálních skupin Monty Python. holy _grail_1Za dobu své působnosti dokázali zesměšnit a často i urazit všechny a všechno, co je Britům svaté. Nejinak je tomu i v jejich prvním celovečerním filmu Monty Python and the Holy Grail. Hlavním hrdinou je král Artuš (Graham Chapman), který dostane za úkol najít Svatý Grál. holy_grail_4Shromáždí proto družinu rytířů kulatého stolu (Lancelot, Robin, Galahad, Bedevere). Každý z rytířů se vydá svou cestou, aby měli větší šanci Grál najít. Přitom naráží na mnoho zvláštností, od tříhlavého rytíře, mostu smrti, slavného historika, až po rytíře, kteří říkají „Ni!“ a chtějí okrasné keře. Rytíři kulatého stolu se nakonec opět spojí a hledají Svatý Grál společně. Nakonec podniknou chrabrý útok na hrad, jež Grál ukrývá.holy_grail_2(3K Film Klub – Smu)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
    Příspěvek byl publikován v rubrice 3K archiv a jeho autorem je Mirek Jasek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.