2.11.2013 – OSPALÁ DÍRA / SLEEPY HOLLOW – 1999

sleepy_hollow_7Píše se rok 1799. Ichabod Crane (Johnny Depp) je mladý new yorský konstábl a průkopník moderních vyšetřovacích metod, které nadšeně je prosazuje. Jeho konzervativní sleepy_hollow_2nadřízení však nadšení nesdílí a snaží se podivného mladíka, který vypadá, že svým vynálezům sám někdy nerozumí, někam „uklidit“. Milý konstábl je proto vyslán vyšetřit sérii vražd do zapadlé vesničky Sleepy Hollow. Tamní záhadné vraždy jsou zvláštní tím, že oběti jsou vždy nalezeny bez hlavy (což značně znesnadňuje jejich identifikaci :-) ). Místní obyvatelé jsou přesvědčeni, že má tyto hrůzné činy na svědomí bezhlavý jezdec, který se vrátil ze záhrobí a bude odsekávat hlavy, dokud mu nebude navrácena ta jeho. sleepy_hollow_3Jelikož je Ichabod racionálně uvažující člověk, historkám samozřejmě nevěří, odmítá jakékoli teorie o nadpřirozeném zločinci a snaží se místním dokázat, že se pletou. Během vyšetřování se seznámí s dcerou místního farmáře Katrinou Van Tassel (Christina Ricci), do které se zamiluje a vyšetřování se tím pro něj stává osobní záležitostí. Zjišťuje totiž, že jeho milá má se záhadou něco společného. Jak čas plyne, obětí přibývá, další hlavy padají a mladý detektiv se čím dál víc zaplétá do případu, který souvisí s historií obyvatel a začíná odhalovat strašnou pravdu. Film je adaptací knihy Legend of Sleepy Hollow, sleepy_hollow_4kterou napsal představitel klasického romantismu, americký spisovatel a humorista Washington Irving (1783 – 1859). Režie se ujal Tim Burton, tou dobou ve vrcholné formě. Vznikl tak film, který je zároveň napínavý, romantický, strašidelný, ponurý a fascinující v každém záběru a je pravděpodobně vrcholem Burtonovy kariéry.

3K FILM KLUB Vám jej nabízí tematicky v halloweenském týdnu 2. 11. 2013.

sleepy_hollow_6(3K Film Klub – Smu)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
2.11.2013 - OSPALÁ DÍRA / SLEEPY HOLLOW – 1999, 10.0 out of 10 based on 1 rating
    Příspěvek byl publikován v rubrice 3K archiv a jeho autorem je Mirek Jasek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.